KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16087297
nr 1608 7297
Robert Lawson
(1892-1957), USA
Etsning, "We fix flats". Motiv från boken "The Wee Men of Ballywooden". Signerad. Bildmått: 18x22,5, yttermått inklusive ram: 37x43 cm
Robert Lawson, amerikansk illustratör född 1892, död 1957.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:32:57
20/3 14:29:05
100 kr
23/3 11:21:41
Robert Lawson
Läs mer om Robert Lawson